Plac zabaw przy ulicy Sienkiewicza w Chełmży zostanie zlikwidowany

Marcin Seroczyński 15 czerwca 2016, aktualizowano: 15-06-2016 14:19

Czytelników tygodnika „Chełmża" zaniepokoiła informacja o likwidacji placu zabaw dla dzieci pomiędzy blokami przy ulicy Sienkiewicza.

Plac zabaw między blokami przy ulicy Sienkiewicza jest obecnie zamknięty na kłódkę, a już niedługo przestanie istnieć

Fot.: Marcin Seroczyński

- Wejście na plac zostało zablokowane, a na łańcuchu wisi informacja o likwidacji placu zabaw - mówi nasz Czytelnik, który skierował pismo do spółdzielni w tej sprawie.


- Zastanawiam się, na jakiej podstawie zarząd spółdzielni podjął taką decyzję? Jest to jedyny plac dla dzieci zamieszkujących okoliczne bloki. Najbliższe place to tak zwane „Danonki” na bulwarze, lub plac przy garażach przy ulicy Św. Jana 16.

Zdaniem naszych Czytelników, od wielu lat plac zabaw przy Sienkiewicza podupadał, ale było to jedyne miejsce, gdzie dzieci były widoczne z okien. - Nie zawsze wyjście na spacer z pociechą na dalszy plac jest możliwe, w dobie coraz większej ilości obowiązków, takie wyjścia są niestety coraz rzadsze. Likwidując ten plac spółdzielnia skazuje dzieci na zabawę na trawnikach, pośród psich odchodów, na parkingu i pomiędzy samochodami - żalą się nasi Czytelnicy.

O powód likwidacji zapytaliśmy prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej Bogusława Cichockiego.

- Podjęliśmy decyzję o likwidacji placu zabaw: piaskownicy i jednej bujaczki już bez siedzisk, bo lokalizacja jest niezgodna z prawem budowlanym. Ze względu na złą lokalizację, samochody, parking oraz zdewastowane urządzenia uznaliśmy, że nie będziemy inwestować w to miejsce. Zapraszamy na plac zabaw przy ul. Św. Jana 16, który będzie rozbudowany w przyszłym roku.