Grać na piasku każdy może [ZDJĘCIA]

Dariusz Łopatka, zdjęcia: Jacek Smarz 13 czerwca 2014, aktualizowano: 13-06-2014 18:22

Przez niespełna dwa tygodnie na piaskowych boiskach, usypanych, m.in., na toruńskiej starówce, rywalizowały dziesiątki siatkarek i siatkarzy plażowych z całego kraju podczas piątej edycji Plaży Gotyku.

Fot.: Jacek Smarz

Do rywalizacji zgłosiły się niemal wszystkie żeńskie i męskie pary ze ścisłej krajowej czołówki. Silną obsadę miały także imprezy okolicznościowe oraz mecze pokazowe, gdyż na specjalne zaproszenie organizatorów w Toruniu stawiły się gwiazdy polskiej siatkówki, z byłymi reprezentantami, a obecnie trenerami - Edwardem Skorkiem i Piotrem Świderskim na czele.


Plaża Gotyku to jednak nie tylko zmagania profesjonalistów. Od pierwszej edycji organizatorzy pilnują bowiem, aby możliwość skonfrontowania swoich umiejętności pod siatką mieli także amatorzy, studenci, pary mieszane. Nie inaczej było i tym razem.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (12) »- Bardzo chętnie przyjeżdżamy na Plażę Gotyku, ponieważ bardzo mało jest w Polsce turniejów mieszanych. Cieszymy się, że mogliśmy tu być i do zobaczenia za rok! - powiedzieli zwycięzcy zmagań mikstów Aleksandra Przepiórka i Konrad Biernacki.

Oprócz rywalizacji sportowej, na plaży nie brakowało także wzruszających momentów.

- W mojej pamięci utkwiły dwie takie chwile - mówi Wojciech Kaczmarek, jeden z organizatorów Plaży Gotyku. - Pierwsza z nich łączyła się z wprowadzonymi przez nas w tym roku Kids Campami, czyli zabawami pod siatką dla początkujących i dla dzieci. Prowadzili je nie lada fachowcy, zaproszeni przez nas specjalnie na Plażę Gotyku. Podczas jednych z zajęć tata przyprowadził swoje dziecko z zespołem Downa i zapytał, czy może ono wziąć udział w tych zajęciach. Oczywiście zgodziliśmy się. Dziecko ćwiczyło pod siatką, a tata nieco dalej płakał ze wzruszenia. Każdy z nas również się wówczas wzruszył. Drugi z takich momentów dotyczył zaproszenia Karola Śliwińskiego, niepełnosprawnego chłopaka z Chełmży, do poprowadzenia turnieju samorządowców i VIP-ów. Karol profesjonalnie komentował każdy mecz i wszystkim bardzo się to podobało.