W Chełmży pojawią się nowe ławki

Michał Malinowski 12 maja 2014

Ławki, betonowy stół do gry w tenisa i w szachy. Magistrat stawia na rekreację w mieście. To wszystko z myślą o mieszkańcach i turystach.

Już wkrótce w mieście pojawi się 15 nowych ławek, a starsze zostaną odnowione

Fot.: Archiwum

Planujemy ustawienie dziewięciu nowych ławek (ławki metalowe z siedziskami i oparciami siatkowymi) w parku położonym w obrębie ulic gen. Wł. Sikorskiego, Dąbrowskiego i Toruńskiej. Będą identyczne jak te obecnie rozstawione wokół fontanny - mówi Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży.


Tam najczęściej siadamy


Ponadto na terenach zieleni miejskiej zostanie rozstawionych sześć nowych ławek (nogi betonowe, siedziska i oparcia drewniane) oraz dwa komplety składające się ze stołu i dwóch ławek. Miasto planuje również ustawienie w obrębie Bulwaru 1000-lecia betonowych stołów do gry w tenisa oraz do gry w szachy, w tym drugim przypadku stół będzie z ławkami.


Na terenie miasta rozstawionych jest około 125 ławek. Najwięcej jest na terenach przyjeziornych, tj. przy Bulwarze 1000-lecia, w Parku Miejskim przy ul. 3 Maja oraz na terenach zielonych od strony ul. T. Kościuszki.

- Zawsze w maju przeprowadzamy naprawy i konserwację wszystkich ławek. Następnie w ciągu roku ławki są naprawiane na bieżąco - dodaje włodarz miasta.


Latem dobrze jest odpocząć


Zadowolenia nie kryją także mieszkańcy, zwłaszcza ci starsi.
- Z pewnością jest to bardzo dobra wiadomość. Mam już swoje lata i czasami, w szczególności latem, korzystam z ławek - mówi pani Maria, mieszkanka ul. Hallera. - Cieszmy się, że miasto stawia na rozwój infrastruktury rekreacyjnej. Choć jak to mówią, nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.