Tragedia we Włocławku. Bliźniaki nie żyją. Owsiak zbulwersowany

Nowości 19 stycznia 2014, aktualizowano: 19-01-2014 11:46

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, pacjentka w zaawansowanej ciąży straciła bliźnięta. Prawdopodobnie personel odwlekł cesarskie cięcie. Rozpoczęły się kontrole NFZ, wojewody, ministerstwa. Jest też opinia państwa Owsiaków.

To była skomplikowana bliźniacza ciąża. Matka na przełomie grudnia i stycznia spędziła dwa tygodnie w szpitalu. Wróciła do domu, ale w czwartek stawiła się w lecznicy z powodu gwałtownych skoków ciśnienia.


Jak twierdzi jej mąż, ginekolog zarządził niezwłoczne przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Jednak zabieg odwleczono do piątku, gdyż w szpitalu dopiero tego dnia miała być osoba niezbędna do jego przeprowadzenia.

W nocy z czwartku na piątek dzieci zmarły. Ojciec bliźniaczek natychmiast zawiadomił policję i prokuraturę.
Włocławki szpital jest podległy samorządowi województwa. W sobotę przyjechał do niego kujawsko-pomorski wicemarszałek województwa Edward Hartwich. W porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia w sobotę zarządzono kontrolę w szpitalu we Włocławku. Ma wyjaśnić przyczyny śmierci dzieci.

Sytuację badać będą krajowy konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa, a także konsultanci wojewódzcy w dziedzinie neonatologii, ginekologii i radiologii. Osobną kontrolę przeprowadzi Narodowy Fundusz Zdrowia i wojewoda. Dokumentację medyczną dotyczącą tej sprawy zabezpieczyła Prokuratura Rejonowa we Włocławku. Po jej analizie oraz sekcji zwłok dzieci zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wszczęciu postępowania w tej sprawie.
Oświadczenie w sprawie utraty bliźniaczej ciąży w szpitalu we Włocławku
wydali Jerzy i Lidia Owsiakowie.

- Jesteśmy wstrząśnięci i zbulwersowani wiadomością o śmierci bliźniaczek we włocławskim szpitalu. Chwielibyśmy rodzicom zmarłych dzieci zaoferować wszelką pomoc prawną, stosowną do kroków jakie będą podejmowane, aby wyjaśnić te sprawę. Informujemy że szpital we Włocławku został bardzo dobrze wyposażony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w sprzęt do ratowania życia noworodków taki jak: inkubatory, infant flow, stanowisko do resuscytacji, a w 2013 roku szpital otrzymał bardzo nowoczesny ultrasonograf. Podejrzewamy, że po raz kolejny nie sprzęt, a ludzie są winni podobnej sytuacji, że niestety po raz kolejny odpowiedzialność za ten wypadek zostanie rozmyta i niewyjaśniona, co stało się pewnym standardem postępowania w państwie polskim. Liczmy także na wsparcie mieszkańców Włocławka i zaprzyjaźnionych z Fundacją firm - napisali Lidia i Jerzy Owsiakowie.

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 05-04-2014 13:40

  Brak ocen 0 0

  - Armena: Pozycja poszkodowanego pacjenta w negocjacjach z podmiotem odpowiedzialnym za szkodę (np. szpitalem) i jego ubezpieczycielem jest trudna. Sprawy odszkodowawcze często kończą się wieloletnimi procesami sądowymi, których prowadzenie wymaga dużej wiedzy prawniczej i medycznej. Dlatego warto powierzyć prowadzenie sprawy o odszkodowanie za błąd medyczny doktorom prawa. Listę można zawęzić bo tylko nie liczni prowadzą własne blogo-publikacje, dobry przykład to np. wokanda medyczno prawna.

  Odpowiedz

 2. 24-01-2014 15:53

  Brak ocen 0 0

  - Niemieszkamwpolsce: I to jest cala polska, brak slow.....

  Odpowiedz

 3. 21-01-2014 19:02

  Brak ocen 0 0

  - hanka: NIE WIEM DLACZEGO!!!!! WŁAŚNIE ODDZIAŁ POŁOŻNICZY TRAKTUJE WIĘKSZOŚĆ LEKARZY Z TAK WIELKĄ IGNORANCJĄ ????TU JEST DOWÓD 2 tygodnie leży kobieta którą leczą a potem jakiś nie człowiek a facet w białym kitlu okazuje się

  Odpowiedz

 4. 21-01-2014 13:01

  Oceniono 1 raz 1 0

  - mama: To rutyna, ignorancja,pycha i pewnosć siebie szanownych panów doktorów sa winne tej tragedii. Zaden sprzet, minister nie pomogą jesli człowiek nie będzie człowiekiem!!!!Pyszałkowie!!!! nie mają sobie nic do zarzucenia!!!????SKANDAL!!!! ze szanowny pan ordynator ma czelnosć tak mówić!!! a pozostawienie tej biednej kobiety z martwymi dziećmi .....to tez nie mają sobie nić do zarzucenia???? Tych ludzi nie można słuchać. Kazda kara będzie dla nich za mała w porównaniu do tragedii i bólu rodziców tych maleństw. Czekam, az w końcu zacznie się coś robić z takimi pyszałkami!!!! Rodzicom Malenstw składam najszczersze wyrazy współczucia. Prosze się trzymać i sprawe doprowadzić do konca. Wszyscy są z Wami. Pozdrawiam

  Odpowiedz

 5. 21-01-2014 12:36

  Oceniono 1 raz 1 0

  - moniura: sama miałam cesarke i wiem ze lekarze jak nie dasz nic z "wdzięczności" tak jak i pielęgniarkom mają cię głęboko w dupie!!!! niczego nie można się doprosić wszystko co robią to z wielką łaską jak bym nie miała niewyparzonej gęby to też nie wiem jak by się moja "przygoda" z cesarką skończyła!!! człowiek płaci całe życie na NFZ i raz potrzebuje pomocy to cię zlewają!!!!

  Odpowiedz

 6. 20-01-2014 20:26

  Brak ocen 0 0

  - magda: Chyba lepiej jest w szpitalu w Łowiczu. Przecież Cesarki są przeprowadzane dziesiątki lat!! a w 21 w . nie ma kto przeprowadzic tego zabiegu???mi samej cesarka uratowała życie.współczuje bo to podwójne nieszczęście.

  Odpowiedz

 7. 20-01-2014 16:20

  Oceniono 1 raz 1 0

  - Anna: Składam wyrazy wspołczucib dla rodzicow,MAM JEDYNIE NADZIEJE ZE TEN KTO JEST ZA TO ODPOWIEDZIALNY ZOSTANIE SROGO UKARANY

  Odpowiedz

 8. 20-01-2014 14:11

  Brak ocen 0 0

  - AD: Składam wyrazy ogromnego współczucia dla rodziców i najbliższych tych maluszków. Mam nadzieję, że odpowiedzialne za tragedię osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Niech się zastanowią jakie to uczucie, gdyby ktoś im odebrał najukochańsze osoby? Czasem tak niewiele potrzeba: wyobraźni i empatii. Lekarze bądźcie żesz ludźmi!

  Odpowiedz

 9. 20-01-2014 14:07

  Brak ocen 0 0

  - Ania: Witam czy w ogóle padło w stronę pacjentki czy ruchy czuje dzieci ? współczucia dla Rodziców

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  1. 20-01-2014 08:43

   Oceniono 2 razy 1 1

   - Ada: Wprost brak slow aby skomentowac to co sie zdarzylo we wloclawskim szpitalu, zachodzi pytanie - czy i tym razem ignorancja , bezdusznosc i glupota lekarzy ujdzie im na sucho ?

   Odpowiedz

  2. 20-01-2014 07:57

   Brak ocen 0 0

   - Aga: Czy to oznacza , że gdyby nie Orkiestra to szpitale w ogóle nie miałyby sprzętów?

   Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

   1. 19-01-2014 21:47

    Brak ocen 0 0

    - anonim: Witam serdecznie.Jestem mieszkanka wloclawka.Natomiast od kilku lat jestem w innym kraju.Chcialabym aby po szczegolnie tak tragicznej sytucji, zostal skierowany wzrok na ten szpital,poniewaz to co sie tam dzieje to jakis koszmar.W roku 2013 w lipcu bylam w polsce i mialam silna kontuzje barku,udalam sie do lekarza i natychmiast zostalam skierowana do szpitala.Otoz w okienku juz zostalam odeslana z kwitkiem,poniewaz mojemu zyciu nie zagrazalo zycie.Pytam wiec dlaczego istnieje takie cos jak szpital skoro z bolem i lzach w oczach nie chcieli mi udzielic pomocy?????Pytam dlaczego tak sie tam dzieje?? druga sprawa dotyczy pani dokto z ginekologi.Byc moze to ta sama osoba,ktora doprowadzila do smierci blizniat.Otoz dwa lata temu moja mama zostala skierowana do szpitala -przez ginekologa z przychodni.Miala zglosisc sie na zabieg ktory musialbyc wykonany pod narkoza.Kiedy wyszla do mojej mamy pani doktor,powiedziala mojej mamie ze przez takie osoby jak ona czyli moja mama,szpital ma dlugi.Pytam poraz kolejny dlaczego tak sie dzieje???jak walczyc z lekarzami i dlaczego trzeba walczyc??? we wloclawku w szpitalu jak sie nieda koperty,to sie nie uzyska pomocy,Niektore pielegniarki wrecz upominaja sie o to,to akurat dotyczylo moich znajomych.SZPITAL WE WLOCLAWKU NAJLEPIEJ OMIJAC SZEROKIM LUKIEM!!!!!!! Mam nadzieje ze odpowiednie osoby zrobia cos z tym wkoncu bo tak naprawde ze wzgledu na podejscie lekarzy i pielegniarek w tym szpitalu ,ten szpital jest tam zbedny!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

    1. 19-01-2014 18:59

     Brak ocen 0 0

     - koolaa: może wreszcie odpowiednie służby i władze przeprowadzą kontrole w tym szpitalu.....przypadków niechlujstwa, błędów można by pewnie znaleźć dużo...ZA DUŻO jak na jednostkę mającą ratować zdrowie i zycie

     Odpowiedz

    2. 19-01-2014 14:43

     Brak ocen 0 0

     - bydgoszczanka: Nie powinno to ujść bez kary .Jestem przekonana że sporo aparatów od FUNDACJI jest nie wykorzystana .Nie wspomnę o głupocie lenistwie lekarza we Włocławku. To jest już skandal.

     Odpowiedz

    3. 19-01-2014 11:40

     Brak ocen 0 0

     - WOLNY: TO BYŁO NIEGODZIWE, ŻE LEKARZE TAK ZLEKCEWAŻYLI OBJAWY. MAM PYTANIE, CZY KOPACZ SPRYWATYZOWAŁA POGOTOWIE, BO OSTATNIO TEŻ NARAZIŁY DZIECI I DOROSŁYCH NA ŚMIERĆ.

     Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz