Wszyscy czekają w milczeniu

Hanna Walenczykowska

Komisja konkursowa Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nie zdecydowała jeszcze o tym, kto obsługiwać będzie trzy linie autobusowe.

Kto wygra przetarg na najdłuższą i najbardziej dochodową linię?

Fot.: Tadeusz Pawlowski

W poniedziałek, w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otwarte zostały koperty z ofertami firm, które starały się zdobyć kontrakt na obsługę linii 55, 67 i 69 (najdłuższej i najbardziej dochodowej). Najniższą cenę, o czym pisaliśmy, zaoferowała firma KDD z Niemcza.


Komisja konkursowa nie przeanalizowała jeszcze ofert.
- Przypuszczam, że w najbliższą środę rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik bydgoskich drogowców.

Na wyniki pracy komisji czekają również reprezentanci załogi Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. Jak nas poinformowali związkowcy, do środy nic się nie wydarzy.

Przypomnijmy, że związkowcy zamierzali złożyć doniesienie do prokuratury i, że do przetargu na wszystkie trzy linie przystąpili ci sami przewoźnicy. Zaproponowali oni cenę za obsługę linii 69: Arriva Toruń - 8,42 zł za wozokilometr, Mobilis oddział Bydgoszcz - 8,28 zł za wozokilometr, - PKS Bydgoszcz - 9,18 zł za wozokilometr
- KDD Trans z Niemcza - 7,40 zł za wozokilometr, - MZK Bydgoszcz 8,04 za wozokilometr. Podobnie na linie 55 i 67 KDD Trans zaoferowało najniższą stawkę(poniżej 7 zł za wozokilometr).

Jeśli komisja konkursowa zleci tej firmie wykonanie kontraktu, to na bydgoskich ulicach prawdopodobnie pojawią się Solbusy.

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 19-01-2014 21:34

    Oceniono 11 razy 9 2

    - Max: Firma z Niemcza powstała m-c temu, coś mi tutaj śmierdzi....

    Pokaż odpowiedzi (3) Odpowiedz