Młodsza twarz na wielkie wyjście

Katarzyna Bogucka 29 grudnia 2013, aktualizowano: 29-12-2013 13:42

Nasze babcie jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie przypuszczały, że ich zmarszczki wygładzą np. fale radiowe. Młodość jest coraz bardziej dostępna, ale jak każdy ekskluzywny towar ma swoją niemałą cenę.

Fot.: Klinika Esteticmed.pl

O poprawianiu urody „za pięć dwunasta” rozmawiamy z dr ILONĄ WNUK-BIEŃKOWSKĄ i dr. n. med. MARCINEM BIEŃKOWSKIM z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Esteticmed.pl w Bydgoszczy.


Wyobraźmy sobie kobietę zapracowaną, zagonioną, która nagle dostaje zaproszenie na ekskluzywny bal. Musi migiem zamienić się w księżniczkę. Co jej Państwo zaproponujecie na szybko i bez bólu.
Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska: Oczywiście są rozmaite zabiegi krótkie, bezbolesne i dające natychmiastowe naturalne efekty. Jest ich mnóstwo.
Dr n. med. Marcin Bieńkowski: Sesję proponuję rozpocząć od zabiegu Endermolab. Jest to najnowsza generacja endermologii (opatentowana przez francuską firmę LPG metoda bezinwazyjnej redukcji lokalnych otłuszczeń i niedoskonałości sylwetki) z całkowicie odmienionymi głowicami, które stymulują skórę twarzy i ciała. A to za sprawą masażu wibracyjno-podciśnieniowego, który pobudza produkcję nowego kolagenu i elastyny, które zapewniają napięcie i sprężystość skóry. Endermolift poprawia kontur twarzy, ujędrnia skórę dzięki stymulacji komórek, ich dotlenieniu i pobudzeniu syntezy białka w skórze. To skuteczna broń w walce z obrzękami i cieniami powiek dolnych. Dodatkowo, poddając się terapii Lipomassage, ujędrniamy i odmładzamy skórę całego ciała, uzyskując również efekt wyszczuplenia.
I. W.-B.: W drugiej kolejności zaproponowałabym wykonanie zabiegu Zaffiro. Sekret jego działania opiera się na szafirowej głowicy, która wykorzystuje daleką podczerwień, napinającą skórę w dwóch etapach. Pierwszy - czyli lifting widoczny tuż po zabiegu - powstaje dzięki podgrzaniu i obkurczeniu włókien kolagenu, które powracają do pierwotnej długości. Jednocześnie dzięki stymulacji fibroblastów w ciągu 3-4 tygodni dochodzi do wytworzenia nowych włókien kolagenowych, a skóra staje się jeszcze bardziej jędrna i elastyczna. Zmarszczki i bruzdy nosowo-wargowe zostają spłycone, policzki unoszą się, dzięki czemu poprawiony zostaje owal twarzy.

Brzmi to kosmicznie. Ciekawa jestem, jak długo utrzymają się efekty tych zabiegów?
I. W.-B.: Od kilku tygodni do nawet kilku lat - wszystko zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu, kondycji skóry, jej wieku biologicznego - który nie zawsze idzie w parze z wiekiem metrykalnym - oraz od pielęgnacji skóry, profilaktyki chroniącej przed skutkami czynników zewnętrznych, w tym promieniowania słonecznego, mrozu, suchego powietrza.
M.B: Wciąż powtarzamy, jak ważne jest zapewnienie nawilżenia skóry. Gwarantuje je np. tlenowa infuzja specjalistycznego serum w głębokie warstwy komórek skóry lub zastosowanie implantacji kwasu hialuronowego. Zacznijmy od terapii tlenowej. Intraceuticals, nazywany zabiegiem gwiazd, daje natychmiastowy efekt promiennej, perfekcyjnie napiętej i nawilżonej skóry. Ciśnienie, z jakim aplikowany jest tlen, sprawia, że do skóry skutecznie wnikają wszystkie składniki aktywne serum, m.in.kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy uchodzi za cudowna substancję...
I. W.-B.: Dzięki właściwościom wiązania wody jest eliksirem młodości. Należy go jednak właściwie i z umiarem stosować. Hyalustructure - bo tak nazywa się najnowsza metoda - polega na tworzeniu miękkiej i elastycznej struktury 3D z nitek kwasu hialuronowego, co daje efekt bardzo naturalnego wypełnienia. Ta metoda nazywana jest soft-fillingiem, ponieważ dzięki wykorzystaniu mikrokaniuli (drobna igiełka) jest wyjątkowo delikatna i precyzyjna. Pacjent nie jest już narażony na ból i powstanie siniaków, które zdarzały się po użyciu ostrej igły.

A jeśli z jakichś powodów nie chcę aplikować sobie pod skórę rozmaitych substancji?
M.B.: Wtedy możliwy jest lipotransfer, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Jego najważniejszą zaletą jest brak alergii oraz toksyczności. Podobnie bezpieczna jest terapia stymulacji i regeneracji komórek skóry z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego.

Czas mnie jednak goni...

I. W.-B: Natychmiastowy lifting twarzy, szyi i dekoltu? Proponuję niechirurgiczną implantację całkowicie wchłanialnych nici. Jednym takim zabiegiem można skorygować opadanie policzków, linii żuchwy, łuków brwiowych.

Czyli twarz poprawię w czasie przerwy na lunch?
M.B.: Zabiegi medycyny estetycznej dzielą się na takie, które rzeczywiście można wykonać w krótkim czasie, rzeczywiście w przerwie na lunch lub tuż przed wielkim wyjściem, oraz na takie, które wymagają dnia lub kilku rekonwalescencji. Należy mieć to na względzie umawiając się na wybrany zabieg.

Mój niepokój budzą kobiety z nadmiernie przerysowanymi policzkami, ustami. Zastanawiam się, kto odpowiada ze ewidentne oszpecenie...
I. W.-B.: Sztuką jest prowadzenie terapii tak, by wydobyć i chronić naturalne piękno pacjenta, bez przerysowania rysów twarzy. Na szczęście, obecnie bardziej niż kiedykolwiek w modzie są młodość i zdrowy wygląd. Kluczem odmładzania jest ułożenie indywidualnej, spersonalizowanej terapii. I nie oszukujmy się. Pożądany efekt, skuteczność zabiegów nie wynikają z reklamowych haseł, lecz z wiedzy i doświadczenia lekarza oraz zespołu specjalistów, z którymi pracuje.